Raport Coleman Parkes - inwestycja w nowe technologie priorytetem dla firm z sektora usług finansowych

Strona główna » Aktualności » Raport Coleman Parkes - inwestycja w nowe technologie priorytetem dla firm z sektora usług finansowych

data dodania: 2014-12-10 09:13:53

Warszawa, 10 Grudnia 2014r. –  Według przeprowadzonych przez Coleman Parkes na zlecenie Ricoh badań firmy oferujące usługi finansowe wyraźnie dostrzegają korzyści płynące z osiągnięcia cyfrowej dojrzałości. Szczególny optymizm cechuje mniejsze organizacje.

Wśród zarządzających firmami z tego sektora panuje przekonanie, że odpowiednie posługiwanie się nowoczesnymi technologiami i osiągniecie dojrzałości cyfrowej przyczyniają się do zwiększenia zysków i przyśpieszenia rozwoju.  Według 69% badanych korzystanie z nowoczesnych narzędzi ma również pozytywny wpływ na wizerunek i atrakcyjność organizacji wśród potencjalnych inwestorów.

Wśród firm z sektora usług finansowych korzyści związane z osiągnięciem cyfrowej dojrzałości dostrzegają szczególnie mniejsze organizacje:

• 79% badanych wskazało, że dzięki możliwości szybszej optymalizacji procesów zyskują przewagę w osiąganiu dojrzałości cyfrowej;
• 70% uważa, że są w stanie zrozumieć, zastosować i skorzystać z nowych technologii szybciej niż duże organizacje;
• 63% twierdzi, że ich firmy osiągną cyfrową dojrzałość szybciej niż więksi konkurenci.

Poza sprzedażą detaliczną, rynek usług finansowych należy do najbardziej rozwiniętych pod względem możliwości realizacji transakcji przez internet i urządzenia mobilne. Wynika to z potrzeb i oczekiwań Klientów. Szczególnie, że w perspektywie najbliższych 20 lat główną grupą korzystającą z tego typu usług będą osoby urodzone między 1980 a 2000 rokiem.

Carsten Bruhn, Executive Vice President w Ricoh Europe powiedział “Zarówno zmiany regulacyjne jak i rosnąca konkurencja na rynku usług finansowych stanowią czynniki, które zadecydowały o konieczności przeformułowania sposobu prowadzenia biznesu wśród tradycyjnych instytucji. Firmy, które efektywnie korzystają z nowoczesnych narzędzi odnoszą dzięki temu sukces. Z pewnością przełoży się to na wzrost inwestycji związanych z unowocześnianiem infrastruktury i korzystaniem z nowych możliwości, które zapewniają innowacyjne technologie. W tym kontekście pojawia się kolejne pytanie dotyczące tempa wprowadzania tych zmian. Jak wiele stracą firmy, które nie przystosują się do nich dostatecznie szybko?”

Więcej informacji:
http://thoughtleadership.ricoh-europe.com/pl/

czytano: 862 razy

autor: copy-land.com.pl

Strona główna
Z ostatniej chwili

Proponujemy państwu szeroki asortyment urządzeń wykorzystywanych w biurowych, punktach usługowych oraz domu.

Aktualnie mamy w ofercie używane kserokopiarki obsługiwane przez autoryzowany serwis RICOH

Nasza firma stawia na satysfakcje Klienta, wynikającą zarówno z jakości posiadanego sprzętu, jak i poziomu obsługi - handlowej i serwisowej.

COPY LAND
25-734 Kielce, ul. Jagiellońska 74
tel. (41) 34 700 30 e-mail: biuro@copy-land.com.pl